Hijaluronska kiselina
Hijaluronska kiselina se prirodno proizvodi u tijelu s najvišim koncentracijama koje se nalaze upravo u koži, od kojih se većina nalazi unutar dubljih slojeva dermisa. Sastoji se od D-glukuronske i N-acetil glukozamina (dva šećera) koji vežu na kolagen molekule vode u stanicama kože. Kao rezultat, formira se prozirni gel koji djeluje kao spužva za povlačenje i zadržavanje vlage, osiguravajući našoj koži potrebnu hidrataciju uz čvršći, puniji i svjetliji ten. Također pomaže u borbi protiv slobodnih radikala, održava elastičnost kože, liječi kožu (jer ima antibakterijska i protuupalna svojstva) i pogoduje našim očima i funkciji vezivnog mekog tkiva podmazujući zglobove.
Kako starimo, naše razine hijaluronske kiseline prirodno se smanjuju. Kako se smatra da hijaluronska kiselina može zadržati svoju težinu u molekulama vode i do tisuću puta veću, upotrebom proizvoda bogatim ovim sastojkom možete pružiti svojoj koži dodatnu potrebnu hidrataciju.
Vlaga koju koža proizvodi s hijaluronskom kiselinom dolazi privlačenjem iz našeg vanjskog okruženja. Povlači vlagu iz zraka i uvlači je u kožu kako bi osigurao potrebnu hidrataciju. Nedostatak ovoga je da kada su razine vlage niske ( što znači da postoji nedostatak vlage u zraku, uobičajeno tijekom zime), bez obzira na tip vaše kože, ona u takvim okolnostima može brzo postati vrlo suha i dehidrirana.
Nanošenje hijaluronske kiseline na suho, dehidrirano lice može pogoršati stanje kože. Koristeći je, izvlačite vlagu iz dubljih razina kože na površinu epiderme gdje ona samo isparava.
Kako to popraviti?
Ako živite u vrlo suhoj klimi ili smatrate da vam je koža jako suha od centralnog grijanja, prije nanošenja krema s hijaluronskom kiselinom pošpricajte lice vodom, termalnom vodom ili još bolje odgovarajućim hidrolatom.
Vježbajući svoj vrat, čuvate i tonus cijelog lica
Što prije počnete obraćati pažnju na svoj vrat, to ćete gracioznije stariti s vremenom.
✨ Koža na vratu je tanja od kože lica. Koža vrata ima nižu razinu lipida, što znači da je sklonija suhoći i osjetljivosti. Vrlo je nježna i treba posebnu njegu ako želite da izgleda mladoliko.
✨ Nažalost, naši vratovi danas, u moderno doba, više nego ikad “gledaju” prema dolje. Osim činjenice da to izaziva deformacije na kralježnici, takvo držanje može ubrzati znakove starenja, pridonoseći horizontalnim linijama vrata.
✨ Face yoga, gua sha, štipkanje i masaža mogu poboljšati cirkulaciju krvi.
✨ Sve što potiče protok krvi i kisika u koži može pomoći u proizvodnji kolagena.
✨ To će pomoći u smanjenju finih linija i bora, poboljšanju elastičnosti kože i aktivirati druge obrambene mehanizme.
Ostale stvari koje će vam pomoći zadržati dugovječnost vrata:
➡️ Protezanje i vjažbanje vrata.
➡️ Kontrolirano uspravno držanje.
➡️ Dnevni treninzi/vježbe tijela (ramena, gornjeg dijela leđa) koji pomažu u ispravljanju držanja.
➡️ Ekrane držite u razinu očiju.
➡️ Maksimalno koristite zvučnik telefona ili slušalice za razgovor.
Mewing- instant podizanje kontura lica
Mewing je “uradi sam” način restrukturiranja lica koji uključuje pozicioniranje jezika uz gornje nepce, a nazvan je po dr. Mikeu Mewu, britanskom ortodontu.
Mewanje nije tehnički nešto novo. Zapravo, ortodonti i drugi medicinski stručnjaci preporučuju pravilno poravnavanje jezika kao način za definiranje čeljusti, ispravljanje smetnji govora i potencijalno ublažavanje boli zbog problema s čeljusti.
Osteopati i kiropraktičari također odobravaju “mewanje” ( čitaj: mjuvanje).
Jezik djeluje kao kormilo i kao unutarnji sustav potpore putem fascijalne linije koja se spušta sve do vaših nožnih prstiju.
Loše držanje jezika povezuju s nepravilnom posturom vrata i kralježnice, nepravilnim disanjem i ostalim tegobama koje se pojavljuju u tijelu.
Kako provjeriti na koji način jezik utječe na držanje glave?
Kada je jezik spušten i prema naprijed, dolazi do držanja glave naprijed i disanja na usta. S vremenom se to povezuje s tegobama u čeljusti, krivim zubima i poremećajima spavanja.
Dakle za bolju potporu core-u, snažnu kralježnicu, kukove i noge, treba poraditi na pravilnom držanju jezika.
Kako se vježba?
Držimo jezik sljubljen za tvrdo nepce što većom površinom, dok smo za računalom ili radimo nešto bez govorenja.
Potrebni su mjeseci i treba raditi na tome da se i stražnji dio jezika poveže s mekim nepcem.
Važnu ulogu u njezi lica uz kreme, maske i druge proizvode za njegu igra masaža koja je korisna za sve tipove kože, u bilo kojoj dobi. Tonira i učvršćuje kožu, pomaže u borbi protiv bora i oblikuje lice. Osim toga, ima opuštajući i umirujući učinak, normalizira i smiruje ten.